Gizlilik ilkesi
hossohbet.com.tr

HoşSohbet'i kullanmaya başlamadan önce gizlilik ilkesi sayfasına bakın.


HoşSohbet gizlilik

Temmuz 2020 tarihinde karar aldık ve hossohbet.com.tr chat sitesini kullanıma sunduk. Bir çok chat sitesi olduğunu biliyorduk ve daha iyi birşeyler yapaçağımızı düşündük. Kolay kullanımı olan web site ziyaretçilerinin ilgisini çekecek ve beğenisini kazanacak bir sunucu yapmamız gerekiyordu. Çalışmaya başladık ve kısa zamanda geniş bir çevreye ulaşdık.

Yürürlülük tarihi : 10 Temmuz 2020

hossohbet.com.tr sitesine hoş geldiniz. İnternet üzerinden yazılı iletişim kuraçağınız bir chat sitesidir. Yeni kişileri tanımanıza ve arkadaş sahibi olmanıza yardımcı olaçağız. Bir kullanıcı adı nick bulun kayıt işeliminizi sunucu üzerinden yapın ve diğer kişiler ile sohbet etmeye başlayın. Gizlilik ilkemizi okumanız, site işlevi ve chat yapılırken neler bizim sorumluluğumuzda bilmek için önemlidir.

Herhangi bir şirket yada ona bağlı alt çalışma kollarının etki alanına ait veya direkt bağlı bir web sitesi değiliz. Tamemen insanların kendilerine sosyal bir alan yaratabilmeleri için varız. Bu bağlamda size ait ip adresleri sadece bizim kontrolümüzdedir. Diğer kullanıcıların bunu görmesi ve bu bilgiye ulaşmaları mümkün değildir. Kayıt edilen nick ve sunucu üzerinde acılan özel konuşma odaları ilk kayıt eden kişiye aittir. Sorumluluğu himayesi ve korunması kayıt eden kişini kontrolündedir. Gerek görüldüğünde ise kayıt edilen nick ve kanallar kullanıma kapatılabilir. Kanal ve nick sahibi sunucu üzerinden sürersiz uzaklaştıralabilir veya girişi engellenir. Bu sunucu kuralları çervecesi içindedir. Bu hakka sahip olduğumuzu bildiririz.

Masa üstü, mobil uygulama ve buna eş değer İnternet kullanımına acık cihazlardan veya diğer yollardan bağlantı kuran kullanıcıların 18 yaşını doldurmuş olmaları şarttır. Eğer 18 yaşından küçükseniz ve bunu gizli tutuyor iseniz sorummluk tamamı ile kişinin kendine aittir. Tespiti halinde girişi yasaklanır. Diğer kullanıcılar ile özel bilgilerinizi; T.C kimlik bilgileriniz, sosyal medya hesaplarınızı, telefon numaranız gibi, paylaşmanız sizin tercihinizdedir. Göreçeğiniz zarar yada menfaatten sorumlu değiliz.

Sunucu genel odasında, özel odalarda, bire bir özel görüşmleriniz de, kullandığınız kelime ve cümlelere dikkat etmeniz gerekmektedir. İnsanları olumsuz yönde etkileyecek kelimeler sunucu ile bağlantınızın kesilmesine neden olur. Örneğin: Türkiye Cumhuriyetini küçük düşürücü alay edici cümleler veya imalar, kullanımı yasak, insanlara keyif verici zarar maddeleri dile getirmek, buna benzer nick ve kullanıcı kullanmak, gayri ahlaki arayşılar içinde bulunmak gibi.

Kullanıcı Bilgileri

Sadece nick kayıt ederseniz elimizde size bilgiler olur. Buda sadece email adresinizdir. Bunun dışında kayıt ettiğiniz nickler bir sonraki girişinize kadar 40 günlük koruma altındadır. Bu süre içinde online süreniz, en son girdiğiniz tarih ve nick kaydınız düşmesine kaç gün kaldığını görürüz. Size ait isim, soyisim, adres, sosyal medya hesapları vb. gibi bilgilerinizi depolamayız.

Kullanıcıya Ait Özel Odalar

Özel bir oda sahibi olabilirsiniz. Bu kayıtlı bir nicke sahip iseniz mümkündür. Her kullanıcı kendine ait özel bir oda acabilir. Tabii ki sunucu kurallarına bağlı kalmak şartı ile. Oda isimleri, gayrı ahlaki e yasa dışı olmadığı sürece kullanımına karışmayız ve ilk kayıt eden kişiye aittir. Nick kaydınız düşdüğünde yada sildiğinizde sunucu üzerinde açtığınız bütün oda ve nickinize bağlı linkli nickler de düşer.

Zaman Aşımından Çıkarılmış Kullanılmayan Nick

Bazı kullanıcılarımız bizden özel talepte bulunur, 40 gün online olmayan yada identify edilmemiş nick kaydı düşer. Buna maruz kalmamak için nick kayıtlarını zaman aşımından çıkarmamızı isterler. Buna olumlu yaklaşır ve yardımcı oluruz. Bu şekilde çok fazla sayıda uzun zamandır kullanılmayan nickler olabilir ve bunu talep edebilirsiniz. Eğer en son online olduğu zaman bir yıldan fazla ise bu nick kaydını siler ve kullanımının size geçmesinde yardımcı oluruz.

Nick ve Kullanıcı Gizliliği

Tüm kullanıcılar diğer kişilerin nick bilgilerine bakıp hakkında bilgi sahibi olmak isteyebilir. Ancak nick infonuzda email adresiniz görnür haldedir. Bunu saklamak güvenliğiniz önemlidir. /ns set hide email on komutunu kullanmanız yeterli olaçaktır. Böylece nick infonuzda email bilginizi saklamış olursunuz.

Şifre İşlemleri

Şifre işlemleri kolay ve basittir. Yeni bir şifre almak yada kayıp olan unutulan şifreyi öğrenmek online bir destek alarak çözülebilir. Birinci adımda yeni şifre talebeniz için çözüm sizin yapabileçeğiniz kadar kolaydır. Online olduğunuz zaman /ns set password yeni şifre yapmanız yeterlidir. Unutulan şifreyi öğrenmek için operhelp kanalına giriş yapmanız ve yetkilerden destek almanız gerekir. Şifreniz email adresinize gönderilir.

Çevrim Dışı Olan Kullanıcıya Mesaj Bırakmak

Metin tabanlı chat ile, diğer kullanıcılar ile mesajlaşma ve sohbet etmeniz online olmanızla mümkündür. Eğer sohbet etmek istediğiniz kişi o an sunucu içinde değil ise bunu yapamazsınız. Ancak nick kayıtlı ise servsiler yardımı ile çevrim dışı mesaj bırabilirsiniz. Mesaj bıraktığınız kullanıcı online olduğunda bıraktığınız notu okuyacaktır. Bu işlem ise memoserv adı verilen servis ile mümkündür. Komut /ms send nick mesajınız şeklindedir. Mesajı okumak için ise komut /ms read last şeklindedir.

Yardım ve Destek Talebleriniz

Yardım ve destek talepleriniz iki türlüdür. Birincisi operhelp kanalında topladığımız, nick şifre, kanal şifre gibi doğrudan kullanıcı kullanım hakları ile alakalı olan kısımdır. Bu sunucu yönetcilerinin doğrudan bakabileçeği ve yetkisi olan komutsal konulardır. Diğer ise sersivler ile alakalı destek ve yardım talepleriniz help kanalıdır. Alakalı konu ile ancak ilgili kanaldan yardım talep edebilirsiniz. Operhelp kanalını ilgilendiren bir konu için help kanalından help kanalını ilgilendiren bir konu için operhelp kanalından yardım talep edemezsiniz.

Kötüye Kullanım Bildirme Şikayet

Her çevreden ve değişik sosyal yaşantıya sahip insanlarla aynı ortamda olduğunuzu unutmayın. Buna sınır koymamız ve insanları ayırt etmemiz mümkün değil. Kişilerin sohbetlerini veya özel konuşmalarını takip etmemiz kişisel gizliliğinize zarar gelmemesi için söz konusu değildir. Eğer bir kullanıcı ile olan diyaloglarınız sizi rahatsız edici olduğu gibi üçüncü kişileride rahatsız edeçeğinizi düşündüğünüz de bunu bizimle paylaşmanızı bekleriz. Çünkü kaliteli bir chat sitesi yakalamak ve sohbetin seviyesini korumamız için bu gereklidir. Gayrı ahlaki mesajlar, insaları küçük düşürücü ve alay edici davranışlara sahip kullanıcıları lütfen bize bildirin. Bu hem sizin hemde diğer kullanıcıların rahat ve kendinden emin bir chat yapması için gereklidir. Bize bildirmek için iletişim sayfasını kullanmanız yada operhelp kanalından söz konusu olan kelime, cümleye ait ekran görüntüsünü bize göndermeniz yeterlidir.

Rahatsız Edici Davranış ve Engelleme

Chat yapmak ve yeni insalar tanımak için burdasınız. Farklı kişiler ile paylaşmılarda bulunur ve zaman geçirirsiniz. Bazı durumlarda sizi rahatsız eden veya konuşmak istemediğiniz kullanıcılar çıkabilir. Böyle bir durumda sizi rahatsız eden kişileri engellemek isteyebilirsiniz. Bir kullanıcıyı engellemek için sunucu içinde kullanımız gereken komut /ignore nick şeklidedir. Artık bu kullanıcı adına sahip kişiden mesaj almazsınız. Yada özel konuşmaları, yani diğer kullanıcıların size özel mesaj atmalarını engellemek isteyebilirsiniz. Bu durumda ise sunucu içinde yapmanız gereken özelinizi kapatmanızdır. Bunun için ise komut /mode nick +D şeklindedir. Detaylı komut desteği için https://www.hossohbet.com.tr/hossohbet-irc-komutlari.php bağlantısına bakın.

Oyun, Müzik, Eğlence Odaları ve Kullanımı

Daha eğlenceli vakit geçirmenizi istiyoruz ve bunun için chat dışında farklı uygulamalar da olmalı idi. Oyun, müzik ve eğlence uygumaları ile bizimle birlikte geçirdiğiniz zamanın en mükemmel şekilde olmasını isiyoruz. Oyun kanaları için #kelime #oyun #oyuncak #yarisma #oxm #carkifelek odalarını, müzik kanalı için #radyo kanalını tercih edebilirsiniz. Radyo kanalı için komutlar listesini oda içinde !komutlar yazarak alın. Zamanı eğlenceli hale getirin radyo yayıncılarını takip edin dilerseniz istek şarkılarınızı isteyin.

Bir Kullanıcıyı Takip Etmek

Sitemiz üyelik gerektirmeyen bir chat sistemi üzerine kuruludur. Kullanıcılara ait bir profil sayfası söz konusu değildir. Ancak chat yaparken ilgimizi çeken ve takip etmek istediğimiz kullanıcılar olabilir. Giriş saatleri çıkış saatleri vb. gibi. Bunu yapabilmemiz için sunucu içinde notify özelliğinden faydalanmamız gerekir. Her kullanıcı kendisine bir notify listesi yapabilir ve diğer kullanıcılardan istediklerini takip edebilir.

Facebook ile Bağlntı Kurmak

Facebook ile bağlantı kurduğunuzda chat appleti içinde sadece facebook profil resminiz görünür. Facebook hesabınıza dair bilgiler, isim soyisim, facebook sayfanızın linki görünmez. Diğer resim albümleriniz paylaşımlarınız, videolarınız diğer kullanıcılar tarafından görünmez. Facebook ile bağlantı kurman için sadece sohbet girişi alanında yer alan facebook ile bağlan butonuna tıklamanız yeterlidir. Gerisini hossohbet.com.tr sizin için halledecektir.

Diğer Bağlantı Seçenekleri

Birden fazla bağlantı seçeneğini tercih etmek sizin kullanım kolaylığı olarak nitelendirdiğiniz hoşunuza giden giriş seçeneklerinizi seçmenizle alakalıdır. En iyi deneyimi yaşamanız için birden fazla giriş seçeneği sunuyoruz. Mobil ve eşdeğer cihazlarınız için mobil girişi, yada masa üstü bilgisayarlarınız ve diz üstü leptoplar için normal appleti kullanabilirsiniz. Bunların dışında kalan, windows irc clienti dediğimiz mirc programı ile de gayet kolay bir giriş yapabilirsiniz. Mirc sadece masa üstü ve diz üstü leptoplar da kullanılabilir. Mobil ve eşdeğer cihazlarınız için herhangi bir uygulama kurmanıza gerek yoktur. Mobilden sitemize giriş yapın gersini biz halledelim.

Global Mesajlar ve Noticeler

Sunucu içinde sohbet ederken bir takım bilgilendirme mesajları ve reklam mesajları alırsınız. Bu mesajlar sunucumuz tarafından daha kaliteli bir iletişim kurmanızı sağalayacak bilgilerden oluşur. Bu mesajlar anlık olarak nerede mesajlaşıyorsanız ekranınızda görünür. Global mesajlar tüm sunucuda bulunan kullanıcar için geçerli olurken noticeler kanal ve kişi için kullanılır. Global mesajları sunucu yöneticeleri kullanabilir iken nocite komutunu her kullanıcı dilerse kullanabilir. Komutu ise /notice nick mesaj şeklindedir.

Yönetici Olmak ve Yetkilendirmeler

Yönetici olmak isteyebilirsiniz, bu pek tabii mümkün. Ancak hossohbet.com.tr gizlilik, kullanım koşulları ve kurallarını kabul etmeniz gerekir. Belirli kıriter ve birikime sahip olduğunuz, website kalitemizi koruyaçağınıza kanaat getirirsek talebinizin olumlu yönde sonuçlanaçağından kuşkunuz olmasın.

Katkıda Bulunmak ve Editörlük

Dilerseniz bize katkıda bulunabilirsiniz. Web sitemizin kalitesini korumak ve daha iyi bir hizmet sunmak için kullanıcıların desteğini bekliyoruz. Bize katkıda bulanaçağınız tavsiyelerinizi iletişim bölümünden ulaştırın. Yada fikirlerinizi paylaşın. Eksik gördüğünüz yada heyecanlı bir chat için olması gerektiğini düşündüğünüz yaratıcı düşüncelerinizi bize yazın. Burada edindiğiniz arkadaşlılıklar ve buna dair anılarınızı yazmak isterseniz editör olma şansını yakalayabilirsiniz. Gerçek kişilerin deneyimleri bizim için önemli ve değerlendirmeye değer düşüncesi içindeyiz.

Sorumluluk Reddi

Web sitemizi her çevreden kullanıcı ziyaret etmektedir. İnsaların bir birleri ile sohbet edip tanışmasını amaçlayan metin tabanlı bir arkadaşlık sitesiyiz. Kullanıcıların web sitemiz üzerinde kullandıkları kimlik, verdikleri kendilerine dair özel bilgiler hossohbet.com.tr yi bağlamaz ve sorumlu kılmaz. Burada bulunan kişilerin paylaşımları ve anlık ileti, mesaj gibi gönderileri tamamı ile yazan kişiye aittir. Sitemiz vasıtası ile tanıştığınız kişi yada kişilerle özel bilgilerinizi paylaşmanız ve bundan alabileçeğiniz maddi manevi zarardan kendimizi sorumlu tutmayız. Özel bilgilerinizi paylaşmanızı tavsiye edtmiyoruz. Burada tanıştığınız kişi yada kişilerle web sitemiz dışına taşdığınız arkadaşlık ve sohbetten sorumlu değiliz. Web sitemiz dışında olan reel görüşmeleriniz de sorumluluk tamamı ile taraflara aittir.

3RDiNÇ © 2021 hossohbet.com.tr Tasarım: ELAX